História hotela

HOTEL DOUBLETREE BY HILTON BRATISLAVA
– MIESTO, KDE SA VAŠE SNY STÁVAJÚ SKUTOČNOSŤOU…

„NAŠOU ZODPOVEDNOSŤOU BOLO A VŽDY BUDE
NAPLNIŤ SVET SVETLOM SRDEČNOSTI A POHOSTINNOSTI.“

– CONRAD HILTON

AKO VZNIKOL DOUBLEETREE BY HILTON ?

Za vznikom hotelového reťazca Hilton stojí americký podnikateľ a vizionár Conrad N. Hilton. Od detstva sa túžil stať bankárom, ale do jeho plánov mu vstúpila válka. Po niekoľkomesačnej službe sa vrátil domov a začal realizovať svoje sny, avšak po mnohých neúspechoch bankovníctva zanechal a presťahoval sa do Cisca v Texasu. Ubytoval sa v malém hotelu menom Mobley, kde zanedlho spozoroval množstvo nedostatkov, preto hotel kúpil a rozhodol sa navždy zmeniť svet hoteliérstva…

1919  – Conrad Hilton kupuje svoj prvý hotel The Mobley v americkom meste Cisco, Texase
1925 – Otvorenie prvého hotela s názvom Hilton
1969 – Otvorenie prvého hotela značky DoubleTree by Hilton
1987 – DoubleTree by Hilton predstavuje svoju sušienku „Cookie“ ako symbol vrúcnejho privítania, zároveň zavádza vernostný program Hilton Honors
2009 – Vzniká celosvetová sieť hotelov Hilton Worldwide
2011 – Otvorenie hotela DoubleTree by Hilton Bratislava

DoubleTree by Hilton Bratislava je moderný štvorhviezdičkový hotel v srdci Bratislavy. Je situovaný vedľa Zimného štadióna Ondreja Nepelu, který je dejiskom športových a kultúrnych podujatí, vzdialený 10 minút od centra mesta, 7 minút jazdy autom od Medzinárodného letiska Bratislava a iba 50 minút od Medzinárodného letiska Viedeň Schwechat.

Ubytujte sa v priestranných a komfortných izbách, ktoré sú klimatizované a odhlučnené. Stretnite sa v najväčšej konferenčnej sále Hilton Ballroom v Bratislave alebo využite sedem elegantných zasadacích miestností pre obchodné brífingy a rodinné stretnutia. Vychutnajte si skutočnú taliansk kuchyňu v reštaurácii Toscana Italian Bistro & Lounge. Reštaurácia Opus je ideálnym miestom pre začiatok úspešného dňa.

V DoubleTree by Hilton Bratislava sa s hrdosťou staráme o maličkosti, ktoré robia veľký rozdiel. Cookie koláčik je symbolom srdečného privítania a prísľubom našej pohostinnosti.